Cultuur op school
Kunst en cultuur op school
Kunst en cultuurlessen kunnen kinderen ervaringen geven die een leven meegaan. Tijdens deze lessen leer je jezelf te uiten en presenteren, je leert over samenwerken, je inleven in het publiek: zijn vaardigheden die we als mens nodig hebben in elke context van ons leven.
Die lessen gelden voor de kinderen, maar ook voor de leerkrachten. We horen van leerkrachten terug dat zij professioneel en persoonlijk groeien van cultuurprojecten in de klas. En ook dat het werken op een creatieve school hun werkplezier vergroot.
Positieve impact van een geïnspireerde leerkracht
We geloven in positieve impact kunst, cultuur én die van een geïnspireerde leerkracht. Daarom helpen we de scholen in onze gemeente om professionele cultuureducatie een stevige plek te geven in het lesprogramma.
Dat doen we door:
- leerkrachten te verrijken met kunst- en cultuurcursussen,
- scholen te begeleiden naar een eigen cultuurplan op maat,
- helder strategisch- en financieel advies te geven,
- scholen te verbinden met de professionele vakdocenten uit de regio,
- schoolteams te trainen om hun vakdeskundigheid te verdiepen.
Op excursie met jouw klas? Bekijk het aanbod van onze regio!
Reizen in de tijd verbindt basisschool en museum door elf thema's die passen bij elk type basisonderwijs.
Voor scholen wordt het hierdoor eenvoudiger om eigen lesstof te verbinden aan museumbezoek.
Projectleiders Cultuur op school
Onze collega Janneke Schaareman, projectleider Cultuureducatie, helpen scholen in onze regio om hun plannen voor cultuureducatie waar te maken.
Heb je een vraag? Neem contact met hen op via e-mail of telefoon ((0313) 41 56 03).
Op de hoogte blijven?
Ongeveer vier keer per jaar ontvangen alle cultuurleerkrachten in onze regio de nieuwsbrief
'Cultuur op school'. Heb je ook interesse? Meld je dan aan met het formulier.
Fondsen en partners
Samen met deze organisaties zorgen we voor cultuur op school: